Powiatowa Społeczna Rada

(link otworzy duże zdjęcie)

W Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim dnia 9 września 2019 roku odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Lwówku Śląskim,  powołanej na lata 2019-2023.

Starosta Lwówecki Pan Daniel Koko podziękował członkom Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Lwówek Śląskim urzędującej w latach 2015-2019 oraz wręczył powołania dla członków nowej kadencji.

Zgodnie z zarządzeniem Starosty Lwóweckiego nr OR.29.2019 z dnia 26 sierpnia 2019 roku w skład Rady weszli:

1. Pani Elżbieta Ławniczak – zgłoszona przez Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk,
  2. Pani Joanna Grochowska – zgłoszona przez Burmistrza Miasta i Gminy Wleń,
  3. Pani Urszula Maga – zgłoszona przez Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski,
  4. Pani Aleksandra Bilińska – zgłoszona przez Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski,
  5. Pan Krzysztof R. Wróblewski  – zgłoszony przez Caritas Diecezji Legnickiej.

W jednogłośnym głosowaniu przewodniczącą Rady wybrana została Pani Elżbieta Ławniczak.

Do zakresu działania powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych należy:

• inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do:
    • integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
    • realizacji praw osób niepełnosprawnych,
    • opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych,
      • ocena realizacji programów,
      • opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod katem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Opublikowano: 10 września 2019 13:08

Zdjęcia: