Aktywny Samorząd 2019 - informacja

Uprzejmie informujemy, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym w ramach Obszaru C Zadanie 1 pilotażowego programu ,,Aktywny samorząd”.

 

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10.000 zł, a minimalny udział własny w zakupie – 10% ceny brutto wózka. Pomoc w zakupie wózka o napędzie elektrycznym jest przeznaczona dla osób z dysfunkcjami uniemożliwiającymi samodzielne poruszanie się za pomocą ręcznego wózka inwalidzkiego.

 

Ponadto informujemy, iż w związku z modyfikacją przez Zarząd PFRON dokumentu pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu ,Aktywny samorząd” w 2019 roku zmianie uległ druk wniosku o dofinansowanie w ramach Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

 

Druki wniosków zostały udostępnione na stronie internetowej PCPR w Lwówku Śląskim http://pcpr.powiatlwowecki.pl/ w zakładce ,,Dofinansowania z PFRON”.

 

Szczegółowe informacje na temat realizacji programu można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lwówku Śląskim, ul. Szpitalna 4, pokój nr 1 lub pod numerem telefonu 75 782 56 41.

 

Opublikowano: 21 sierpnia 2019 10:25

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

zarzadzenie.pdf [346.51 KB]

wniosek_modul_1_obszar_c_zadanie_1_d.pdf [471.17 KB]

wniosek_modul_1_obszar_c_zadanie_1_p.pdf [513.26 KB]

Wyświetleń: 188

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lwówku Śląskim

Realizacja: IDcom.pl