Aktywny Samorząd 2019 - informacja

Uprzejmie informujemy, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym w ramach Obszaru C Zadanie 1 pilotażowego programu ,,Aktywny samorząd”.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10.000 zł, a minimalny udział własny w zakupie – 10% ceny brutto wózka. Pomoc w zakupie wózka o napędzie elektrycznym jest przeznaczona dla osób z dysfunkcjami uniemożliwiającymi samodzielne poruszanie się za pomocą ręcznego wózka inwalidzkiego.

Ponadto informujemy, iż w związku z modyfikacją przez Zarząd PFRON dokumentu pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu ,Aktywny samorząd” w 2019 roku zmianie uległ druk wniosku o dofinansowanie w ramach Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Druki wniosków zostały udostępnione na stronie internetowej PCPR w Lwówku Śląskim http://pcpr.powiatlwowecki.pl/ w zakładce ,,Dofinansowania z PFRON”.

Szczegółowe informacje na temat realizacji programu można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lwówku Śląskim, ul. Szpitalna 4, pokój nr 1 lub pod numerem telefonu 75 782 56 41.

Opublikowano: 21 sierpnia 2019 10:25

Załączniki: